RANDEVU İÇİN
05551807836
Medikal Cilt Bakımı
Medikal Cilt Bakımı
NELER YAPIYORUZ
Medikal Cilt Bakımı

MEDİKAL CİLT BAKIMI NEDİR?

Medikal cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan, cildin yağ ve nem dengesini bulmasını sağlayan, profesyonel cihazlar ve ürünlerle yapılan bir işlemdir. Bu işlemle ciltteki bütün siyah noktalar, kapalı komedonlar, milialar ve püstül dediğimiz oluşumlar tamamen temizlenir. Bu temizlik işlemi sırasında cildin ihtiyacına göre vitamin uygulamaları ve oksijen terapi uygulamaları yapılarak cildin nem oranı yükseltilir. Çok daha sağlıklı, fresh ve canlı görünen bir cilt ortaya çıkar. Çünkü cildimizin nemli olması demek, daha sağlıklı olması demek ve her zaman nemli tutmak gerek. Fakat her cilt tipi farklı olduğu için, medikal cilt bakımı için mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Cildimiz aslında yaşayan organik bir dokudur. 28 günde bir cildimizdeki mevcut hücreler ölür ve yerine yeni doku hücreleri doğar. Bu ölen hücrelerin ciltten atılması için cildimiz yağ salgılar. Fakat bu yağ bazen gereken orandan fazla olabiliyor ve cilt altında katılaşabiliyor. Bu durumda da cildin gözeneklerinde tıkanmalar meydana geliyor. Bu tıkanmalar olmasın, cildiniz nefes almaya devam etsin diye Umay Beauty Center olarak ayda bir kez medikal cilt bakımı yaptırılmasını öneriyoruz.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Gün içerisinde toz, sigara dumanı, makyaj artıkları gibi etkenler cildimizin genel olarak parlaklığını yitirmesine, gözeneklerinin dolmasına sebep olur ve daha mat bir görünüm oluşur. Dolayısıyla, cildin daha derin temizliğe ihtiyacı vardır. Medikal cilt bakımında öncelikle bir uzman tarafından cilt analiziniz yapılır. Cilt tipinize göre cildinizin üst yüzeyindeki ölü hücreler mekanik peeling ile giderilir. Bunun sonrasında verilen buhar aşaması gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine olanak sağlar. Bu temizliğin çok doğru tekniklerle yapılıyor olması gerekir. Cildin temizlenmesinden sonra kişinin cilt yapısına uygun olan besleyici serumlar ve bitkisel bazlı özel maskeler uygulanır. Cilt akne oluşumuna meyilli ise medikal cilt bakımı bunun giderilmesinde de faydalıdır. Özellikle komedonlar alt kısımda bakterilerin oluşumuna sebep olduğu için ileride de akne oluşumu söz konusudur. Dolayısıyla komedonların temizlenmesi akne oluşumunu da azaltacaktır. Profesyonel cihazlar ve ürünlerle bilimsel olarak yapılan medikal cilt bakımından sonra cildinizdeki farkı rahatlıkla gözlemleyebileceksiniz.

Medikal Cilt Bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Medikal Cilt Bakımı uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Salonumuza bekliyoruz sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Hydrafacial
Medikal Cilt Bakımı
Lazer Epilasyon
Genital Epilasyon
İğneli Epilasyon
Kalıcı Makyaj
Kirpik Lifting
Saç Hizmetleri
G-WR8SCFQVJM