RANDEVU İÇİN
05551807836
İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon
NELER YAPIYORUZ
İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon

istenmeyen tüyleri yok etmek için kalın kıllara ya da ince kıllara uygulanan, kadınların sıkça tercih ettiği popüler yöntemler arasında yer alan bir işlemdir.

İğneli Epilasyon Nedir, Ne Demek?

Tüy köklerine elektrik akımı yollanması ile yakılmasını sağlayan iğneli epilasyon; vücuttaki istenmeyen tüylerin giderilmesini sağlayan bir yöntemdir. Kadınların iğneli epilasyon tercih etmesinin en önemli nedeni istenmeyen tüyler için hızlı bir şekilde çözüm alınmasıdır.

Kıl köklerinin tam anlamı ile yok edilmesini sağlayan iğneli epilasyon işlemi, iki çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri gelvanik iğneli epilasyon, diğeri ise termolisis iğneli epilasyondur. Akımla çalışan bir yöntem olan iğneli epilasyon, en eski yöntemlerden biridir.

Kıl kanallarından gönderilen akım ile kıl hücresinin yok edilmesini sağlayan bu epilasyon uygulaması, zayıf bir akım ile kıl köklerinin zayıflamasına yardımcı olur. Uygulamada kişiye özel iğne uygulanır ve bu sayede bulaşıcı hastalık oluşma riski olmamaktadır. İğneli epilasyon yüz ve diğer bölgelere uygulanabilmektedir.

İğneli Epilasyonun Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Bazı insanların cildi diğer kişilere nazaran daha hassas yapıya sahip olabilmektedir. Dolayısı ile hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin vücudunda kaşıntı ya da kızarıklık gibi problemler oluşabilmektedir. İğneli epilasyon cihazı zararları arasında yer alan kızarıklık ve kaşınma sorunu bu işlemin uygulanma sürecini zorlaştırır. Bunun için iğneli epilasyon sonrası krem sürmek gereklidir. Bu kremler nemlendirici amaçlıdır.

İğneli epilasyon sonrası çeşitli yan etkiler olabilir. Özellikle hassas ciltlerde kalıcı lekeler meydana gelebilir. Oluşan bu lekeler genel olarak iğnelerden dolayı meydana gelir. Uygulama sonrasında bölgeye 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. Yüze iğneli epilasyon sonrasında ılık su tercih edilmelidir. Ilık su kullanılmalıdır. İğneli operasyon sonrası kabuklanma olmaması için bakım yapılması gereklidir.

Epilasyondan Sonra Güneşe Çıkılır mı?

Cildin hassaslaştıran bir uygulama olan iğneli epilasyon sonrası güneşe çıkmak birtakım sorunlara neden olabilir. Ciltte meydana gelen lekelerin en büyük oluşma nedeni güneş ışınlarıdır. Cildin güneş ışınlarından korunması gerekir.

Epilasyondan sonra güneş ışığı gören cilt üzerinde görülen lekeler yoğunlaşır. Bu sebeplerden dolayı bu epilasyon yönteminin uygulanmasından sonra hemen güneşe çıkmamak, özelikle güneş koruyucu kullanmak gerekir. Güneşin altında kalan kişinin cildinde iğneli epilasyon sonrası kırmızı lekeler ve kızarıklık gibi rahatsız edici durumların oluşması muhtemeldir.

İğneli Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

İğneli epilasyon ile diğer epilasyon yöntemleri kıyaslandığı zaman iğneli epilasyonun daha az acı verdiği ifade edilmektedir. Fakat bu epilasyonun mutlak çözümler üretmesi ve epilasyon sürecinin olumlu sonuçlanması kadınların bu epilasyon yöntemini tercih etmesinin nedenidir.

Bu epilasyon işleminde lazer ışınları kullanılmadığı için lazer epilasyonda görülen yan etkiler oluşmamaktadır. Ayrıca iğneli epilasyonda %100 sonuç alınması mümkündür. Kalıcılığı kesin bir yöntem olarak tanımlanmaktadır. Eğer doğru ve yeterli şekilde uygulanırsa, kılların tekrar çıkma olasılığı olmamaktadır. Yanlış iğneli operasyon sonrasında bu durumların tersiz yaşanabilir.

Hemen her cilt tipine uygun olan iğneli epilasyon, yüz ve diğer bölgelerdeki tüyler için kesin çözümdür. Sarı ve beyaz tüyleri de yok etmektedir. bundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Hydrafacial
Medikal Cilt Bakımı
Lazer Epilasyon
Genital Epilasyon
İğneli Epilasyon
Kalıcı Makyaj
Kirpik Lifting
Saç Hizmetleri
G-WR8SCFQVJM