RANDEVU İÇİN
05551807836
Genital Epilasyon
Genital Epilasyon
NELER YAPIYORUZ
Genital Epilasyon

Kadın Genital Epilasyon

Hem sürdürülebilir hijyen hem de zaman tasarrufu sağladığından, genital bölge epilasyonu son yıllarda kadınlar arasında oldukça yaygınlaşan bir yöntem. Vücudun diğer bölgelerine yapılan epilasyon uygulamasından farksız olan bu uygulama ortalama 15-20 dakikada tamamlanacak bir işlem ve toplamda 8 seans sürer. Tüylerin tamamen bitmesi söz konusu değildir. %70-80’i kalıcı olarak biter ama kişisel faktörlere bağlı olmak üzere %20-30’u kalabilir.

GENİTAL BÖLGE EPİLASYONU NE KADAR ETKİLİ?

Genital bölge lazer epilasyonda alacağımız yanıt kişisel faktörlere de oldukça bağlıdır. Örneğin yaşa çok bağlıdır. 20 yaşında bir genç kız ile 35 yaşındaki bir kadının vereceği yanıt aynı değildir. Çünkü yaş ilerledikçe hormonların kıl kökleri üzerindeki etkisi azalacağı için alınan sonuç da daha iyi olacaktır. Genital bölgede bikini bölgesi denilen kasıklar ve genital bölgenin üst kısmı lazer epilasyona daha iyi yanıt veren kısımlardır. Alt genital ve perine dediğimiz bölgeler ise hormona çok duyarlı olduğu için bu bölgelerdeki tüylenmenin tamamen bitmemesi normaldir. Fakat bu bölgedeki tüyler uzun seanslar sonrasında oldukça azalır.

Genital bölge lazer epilasyonun sonucunu etkileyecek faktörlerin arasında deri tipi ve kıl tipi de çok önemlidir. Esmer tenli ve zayıf kıllara sahip olan kişilerde lazer epilasyondan başarılı sonuçlar almak güçleşir. Fakat ten rengi açık ve koyu renk kıllara sahip olan kişilerde lazer epilasyon sonuçları çok daha başarılı olur. Kısacası deri rengi ve kıl rengi arasındaki kontrast ne kadar fazla ise başarı oranı da o kadar iyi olur.

GENİTAL BÖLGE LAZER EPİLASYONU ACI VERİR Mİ?

İnsan vücudunda, özellikle kadınlarda duyarlılığı en hassas bölgedir genital bölge. Bu bölgede yapılacak lazer epilasyon uygulamasındaki hissiyat kişiden kişiye göre değişir. Aslında cilde lastik çarpması kadar hafif bir his yaratır. Kişinin regl döneminde olması, karnının aç olması veya o gün stresli olması da uygulama esnasındaki hissiyatını etkileyebilir. Arzu edilirse daha konforlu bir seans için lokal anestezik krem de kullanılabiliyor. Öte yandan kullanılan lazer epilasyon cihazının tipine göre hissedilen acı değişebilmektedir. Fakat Umay Beauty Center olarak kullandığımız buz lazer epilasyon cihazı sayesinde acı hissi kalmıyor denecek kadar azalmaktadır.

LAZER EPİLASYON GENİTAL BÖLGEDE ZARARLI MI?

Söz konusu kadınlar da olsa erkekler de olsa, genital bölge lazer epilasyonu denilince akla hemen bu işlemin herhangi bir zararının olup olmadığı sorusu gelir. Bunların başında ise ‘‘Kısırlık yapar mı?’’ endişesi gelir. Epilasyonda kullanılan lazerler kıl kökünde ve derinin üst tabakasında bulunan melanin pigmentini hedef alırlar. (Melanin pigmenti deriye ve kıla renk veren maddedir. Bu madde ne kadar fazla ise; kıl rengi ne kadar koyu ise lazer epilasyondan alınacak sonuç da o kadar artacaktır.) Lazer epilasyon ışını sadece melanin pigmentini hedef aldığı için ve vücudumuzda deri ve göz dışında melanin pigmenti bulunmadığından dolayı, lazer epilasyonun iç organlara zarar vermesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunun yanında, dalga boyları düşünüldüğünde lazer cihazlarının ışını sadece derinin orta tabakasındaki kıl folikülüne kadar ulaşır. Daha derinlerdeki yumurtalık bölgesine ulaşamaz. Dolayısıyla, genital bölgede yapılan lazer epilasyon işlemi rahime veya yumurtalıklara herhangi bir zarar vermediği gibi kısırlığa da neden olmaz. Bunun yanında, 30 yıla yakın süredir lazer epilasyon uygulamaları yapılmakta olup, hiçbir kanserojen etki veya herhangi bir yan etki vakası meydana gelmemiştir. Fakat hamilelik döneminde, epilasyon yaptırılmaması gerekmektedir.

UYGULAMA SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Lazer epilasyon sonrasında uygulamanın yapıldığı yerde kızarıklık, şişme, tahriş, kaşıntı gibi etkilerin olması beklenir. Uygulama sonrasında sürülecek yatıştırıcı kremlerle bu tahrişler giderilebilir. Hatta bu kremleri evinizde de kullanarak cildinizi rahatlatabilirsiniz. Fakat uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Çok sıkı çamaşırlar giyilmesi, seanstan sıkı bir kot pantolon giyerek çıkılması, o bölgenin çok sıcak suyla yıkanması, sabunla yıkanması ve sentetik çamaşırlar giyilmesi cildin çabucak kendine gelme süresini uzatabilir.

Genital Bölge Epilasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Hydrafacial
Medikal Cilt Bakımı
Lazer Epilasyon
Genital Epilasyon
İğneli Epilasyon
Kalıcı Makyaj
Kirpik Lifting
Saç Hizmetleri
G-WR8SCFQVJM